Menu

Blog Single Post

29

Październik

„Spacer pamięci po płockich nekropoliach”

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych bliskich, krewnych i znajomych. Chcemy by był to też czas wspomnień o płocczanach, którzy trwale wpisali się w karty historii naszego miasta. Dlatego też Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza Państwa na „Spacer pamięci po płockich nekropoliach”, który odbędzie się 7 listopada br. (sobota) o godzinie 12.00. W realizacji projektu pomagać nam będą członkowie stowarzyszenia „Starówka Płocka”.
Podczas tej wędrówki udamy się na dwa najstarsze płockie cmentarze, gdzie odwiedzimy nagrobki znanych mieszkańców Płocka i zapalimy na nich znicze. Przewodnicy turystyczni, zrzeszeni przy Płockiej LOT, przypomną historię życia i działalności spoczywających tam, zasłużonych dla naszego miasta płocczan. Przedstawiciele stowarzyszenia „Starówka Płocka” przedstawią losy każdego z odwiedzanych nagrobków. Temat zabytkowych nagrobków jest im bliski, gdyż każdego roku przeprowadzają oni kwestę pod hasłem „Ratujmy Płockie Powązki”, a zebrane środki przeznaczają na renowację grobowców.
Spacer rozpoczniemy o godz. 12.00 na skwerku przy pomniku Ignacego Łukasiewicza (róg al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza).
Serdecznie zapraszamy wszystkich płocczan do udział w tym wydarzeniu.