Menu

Blog Single Post

15

Grudzień

Pomoc: ostatnie dni, by wziąć pieniądze od Kulczyk Foundation

Witamy serdecznie,

Pozwalamy sobie przesłać materiały dotyczące grantów, które przyznaje Kulczyk Foundation. Starać się o nie mogą min. firmy, organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki. Wiadomość jest o tyle pilna, że z końcem miesiąca lista zgłoszeń zostanie zamknięta. A można zdobyć grant do 25 tys. zł.

Będziemy bardzo wdzięczni za rozpowszechnienie tej informacji wszelkimi możliwymi sposobami. Materiały tzn. informację i zdjęcia, by nie obciążać maila, zamieszczamy na WeTransfer: http://we.tl/kPnlxwR8ax

Na wszelki wypadek na dole wklejamy też tekst informacji.

Z poważaniem,

Wirtualny Newsroom

To ostatnie dni, by wziąć pieniądze od Kulczyk Foundation!

Jest o co walczyć, bo chodzi o kwoty do 25 tys. zł! To konkurs grantowy m.in. dla organizacji, instytucji, szkół, zrzeszeń, czy firm. Najlepsze pomysły infrastrukturalne lub dotyczące przedsiębiorczości zostaną wsparte, ale czasu jest bardzo mało, bo 31 grudnia o godz. 23:59 upływa ostateczny termin składania wniosków.

– Chodzi nam o to, by nie przegapić najciekawszych projektów. W Polsce istnieją zupełnie niesamowite, niezwykle wartościowe koncepcje dotyczące start-upów, przedsiębiorczości społecznej, inicjatyw infrastrukturalnych, które realnie odmienić mogą na lepsze naszą rzeczywistość. Bezwzględnie warto w nie inwestować, bo zysk społeczny może być olbrzymi – podkreśla Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation.

A więc pozostają tak naprawdę dwa tygodnie. Organizatorzy konkursu zastrzegają, że projektów nie mogą zgłaszać osoby fizyczne, projekty nie mogą też dotyczyć stypendiów. – Profilujemy ten konkurs po to, by promować nowe rozwiązania proponowane przez zorganizowane grupy osób – zaznaczają przedstawiciele Kulczyk Foundation.

Co należy zrobić, by podjąć walkę o pieniądze? Po pierwsze dokładnie przeczytać regulamin, który czeka pod adresemwww.kulczykfoundation.org.pl w zakładce „wsparcie” (kliknij i zjedź na sam dół). Po drugie wypełnić formularz, który jest dostępny w tym samym miejscu. Po trzecie złożyć go drogą mailową lub pocztą zgodnie z zasadami w regulaminie. – Wnioski będziemy oceniać do 15 lutego przyszłego roku. Specjalna komisja oceni je według wielu kryteriów m.in. wiarygodności kosztorysu, potencjału fundraisingowego, współpracy ze społecznością lokalną czy możliwego zaangażowania wolontariuszy – tłumaczy Marta Schmude-Olczak.

Kulczyk Foundation to Fundacja, która wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych przede wszystkim w tych częściach świata, w których beneficjenci pomocy nie mają żadnych szans na samodzielną poprawę jakości swojego życia. Celem Kulczyk Foundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. – Działamy tak, by poruszona przez nas pierwsza kostka domina poruszała kolejne. Na co dzień doskonalimy procedury efektywnego biznesu. W sferze działań pozarządowych właśnie one mogą stać się podstawą tworzenia skutecznych strategii przedsięwzięć społecznych. Tak rozumiemy prawdziwe znaczenie odpowiedzialnego biznesu – wyjaśnia Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.