Menu

Blog Single Post

05

Styczeń

24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dla wielu z nas początek nowego roku to czas planów i przemyśleń wokół nowych postanowień. Wprowadzając w życie zmiany, nie zapominajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wszystkich zdecydowanych nieść dobro w roku 2016 zapraszamy do czynnego udziału w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas odbywającego się po raz pierwszy w Orlen Arenie Finału WOŚP, pieniądze zbierane będą na zakup urządzeń medycznych do oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej ludzi w podeszłym wieku. Wydarzenia w Orlen Arenie będą odbywać się w obrębie trzech stref: junior, senior i sportowej. W programie przewidziano moc atrakcji dla dzieci i seniorów, wśród nich m.in. koncerty, gry sportowe, bezpłatne badania. To jednak tylko niewielka część propozycji przygotowanych na styczniową imprezę. Jeśli zastanawiacie się jak dotrzeć do Orlen Areny, w niedzielę 10 stycznia, dzięki uprzejmości Komunikacji Miejskiej, dojazd liniami autobusowymi nr 3, 4, 7, 20, 22, 24, 32, 33, 35, będzie bezpłatny.

Wszystkie strefy będą działać w godzinach 12-16. Już od godziny 12 będzie można obejrzeć występy reprezentantów Uniwersytetu III wieku, takich jak Old Country, Tańce Polskie czy Chór Vox Maiorum. Zapraszamy także do uczestnictwa w zabawach i zajęciach organizowanych dla dzieci, pokazach przygotowanych m.in. przez Płocką Komendę Policji, skorzystania z bezpłatnych porad okulistycznych, lekarza pediatry, internisty, rehabilitantów, porad pielęgnacyjnych czy trenerskich.

W ramach strefy sportowej, zawodnicy I i II zespołu ORLEN Wisły Płock poprowadzą trening sportowy dla najmłodszych, a także zorganizowany zostanie specjalny konkurs sportowych umiejętności zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Główna część muzyczna 24. Finału WOŚP rozpocznie się o godzinie 15:30. Na scenie wystąpi wtedy Marchewkowe Pole – zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum nr 5. Po płockiej grupie zagra jedna z zapowiadanych gwiazd – Video. Z płockich zespołów usłyszymy także grupę Skafander oraz znanych m.in. z programu Must Be The Music – The Acoustic Whisper. Około godziny 19:30 na scenie zaprezentuje się Tercet Egzotyczny.

Nieodłącznym elementem każdego Finału Wielkiej Orkiestry jest startujące o godzinie 20 Światełko do Nieba. Po raz pierwszy będziemy mogli je podziwiać pod dachem, w Orlen Arenie, w postaci pokazu laserowego. Po godzinie 21 planowana jest potańcówka dla seniorów kończąca imprezę.

Wydarzenia związane z Finałem WOŚP odbywać się będą również w płockich galeriach handlowych. W godzinach 12-18 w Mostach, Mazovii i Wiśle zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne, sportowe, prowadzone będą animacje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy oraz licytacje. Specjalny repertuar dla dzieci przygotowało Kino za Rogiem, które od godziny 12 do 16 zaprasza wszystkich młodych widzów na swoja „Karuzelę kreskówek”. Nie zabraknie jednak filmów również dla starszych widzów, którzy będą mogli obejrzeć „Niedzielny poranek” w reżyserii Andrzeja Munka oraz „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu” Roya Anderssona.

24_Final_WOSP_PLOCK_plakat 24FinalWosp (1)Więcej informacji na www.POKIS.pl oraz www.MDK-PLOCK.pl