Menu

Blog Single Post

21

Wrzesień

Zapraszamy na Płockie Targi Rodziny

 To impreza dla wszystkich pokoleń. Warto zarezerwować czas, zabrać dzieci, rodziców, dziadków i spędzić czas na wspaniałej integracyjnej zabawie – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej poprzedzającej Płockie Targi Rodziny – Senior 2018.
Wydarzenie odbędzie się w Orlen Arenie 6 października. Organizatorem jest Płocka Rada Seniorów, natomiast współorganizatorzy to: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Tatusiowie i City Spa.

Targi odbywają się już po raz szósty.  To impreza o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rozrywkowym, adresowana nie tylko do seniorów, ale do całych rodzin.

Targi rozpoczną się o godz. 12. Seniorzy i ich rodziny będą mogli spędzić wspólnie czas w różnych strefach tematycznych.

W strefie Dla dużego i małego zostaną zorganizowane liczne konkursy, warsztaty plastyczne dla dzieci, będzie także kącik manualny, dmuchańce i symulatory.

W strefie Sportu i rekreacji mieszkańcy Płocka będą mogli wziąć udział w konkurencjach rodzinnych i sprawnościowych, promowany będzie zdrowy styl życia oraz aktywność sportowa, taka jak jazda rowerem czy bieganie.

W strefie Zdrowia i urody uczestnicy będą mogli skorzystać z porad kosmetycznych czy rehabilitacyjnych, osoby zainteresowane będą mogły zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej, ciśnienia i cukru. Każdy będzie mógł skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji skóry i ciała, a także obejrzeć pokaz pierwszej pomocy.

W czasie targów odbędzie się Senioriada czyli prezentacja dorobku artystycznego seniorów. Wystąpią zespoły taneczne, wokalne, muzyczne i kabarety. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprezentuje pokaz mody kobiecej na przestrzeni wieków. Atrakcją będzie także występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „ Dzieci Płocka”.

Część wystawienniczą Targów będzie można odwiedzać od godz. 12:00 do 18:00 – wystawcy zaplanowali dla odwiedzających szereg nagród i upominków.

Targi zakończy koncert Wojciecha Gąssowskiego, a dopełnieniem naszej wspólnej zabawy będzie potańcówka seniora, którą poprowadzi zespół muzyczny Rockers.

-->