Menu

Portfolio Single

Orszak Trzech Króli po raz czwarty

Po raz czwarty ulicami Płocka przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym razem trasa prowadziła z Nowego Rynku do Stanisławówki. W postaci królów wcielili się ks. Krzysztof Jaroszewski, Kazimierz Urbaniak i Ejitor Nnamaka.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Biskup Płocki Piotr Libera, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Organizatorem tradycyjnie było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz organizacje katolickie i wyznaniowe działające w Płocku. W gronie współorganizatorów i uczestników były liczne instytucje i placówki samorządu miasta Płocka, m.in. Urząd Miasta Płocka odpowiedzialny za ulotki, plakaty, banery oraz sfinansowanie produkcji filmowych i reportażu, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki odpowiedzialny za nagłośnienie i stronę logistyczną, Muniserwis odpowiedzialny za sceny, a także płockie szkoły i organizacje pozarządowe.
Na Nowym Rynku licznie zgromadzonych płocczan powitał prezydent Andrzej Nowakowski, który zaprosił wszystkich do wspólnego uczczenia Święta Objawienia Pańskiego. Barwny pochód przeszedł następnie Al. Jachowicza do Stanisławówki. Po drodze uczestnicy uroczystości obejrzeli sześć scen nawiązujących do wydarzeń biblijnych. Pierwsza z nich – scena z Herodem, w którego wcieli się aktor Mariusz Pogonowski – rozegrała się przed teatrem. Kolejne zostały odegrane w Al. Jachowicza.
Orszak zakończyła uroczysta Msza Św. w Stanisławówce, którą odprawił biskup Roman Marcinkowski.

Project Info

Categories:

Project url: