Menu

Portfolio Single

Senior jest modny

Ponad 70 wystawców, tłumy uśmiechniętych seniorów, recitale, słodka niespodzianka oraz dancing na finał. Tak wyglądała druga edycja Targów Zdrowego Życia – Senior 2014.

Orlen Arena przez cały dzień pękała w szwach. Płoccy seniorzy chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska placówek medycznych. Wiele osób korzystało też z możliwości wykonania bezpłatnych zabiegów kosmetycznych czy udziału w wykładach specjalistów. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali prezentacje płockich organizacji pozarządowych oraz grup artystycznych. – Ta impreza powinna zostać wpisana na stałe w kalendarz płockich imprez – to opinia wielu seniorów obecnych na Targach.

Poza zakończeniu pierwszej, wystawienniczej, części targów na uczestników czekała niespodzianka. Prezydent Andrzej Nowakowski podarował seniorom tort z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który obchodzony jest 1 października.

– Płock jest przyjazny dla seniorów. Wiele przedsięwzięć samorząd podejmuje właśnie z myślą o państwa pokoleniu – mówił prezydent. Przypomniał też, że od dwóch lat działa Płocka Rada Seniorów, która jest wyrazicielem potrzeb osób starszych, a osobą, która integruje i służy wszelką pomocą zarówno środowisku osób starszych, jak i organizacjom pozarządowym działającym na rzecz innych grup mieszkańców jest Ewa Pietrzak, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych.

Niezwykle entuzjastycznie został przyjęty przez publiczność Bohdan Łazuka, który wystąpił z recitalem „Bohdan trzymaj się”. Wielu uczestników śpiewało razem z artystą znane i lubiane piosenki. Następnie na scenie wystąpiła Magda Femme. Jej występ porywał do zabawy, ale też skłaniał do refleksji. Szczególnie przy utworze Alleluja wiele osób ocierało łzy wzruszenia.

Na koniec tłumy porwała energetyzująca dj Wika, najbardziej dojrzała wśród dj-ek, jak przedstawiał ją konferansjer. – Senior teraz jest modny. Im starszy, tym lepszy. Teraz coraz więcej robi się dla seniorów. I dobrze – pół żartem, pół serio twierdziła energiczna Wika. Podczas dancingu seniorzy dali świadectwo swojej siły, witalności i radości. Można było obserwować każdy rodzaj tańca – tanga, polki, wężyki i kółeczka.

Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta Płocka i Stowarzyszenie Innowacja, sponsorami  – Sita, Orange, Integrated Solutions, a partnerem medycznym Szpital św. Trójcy.

Project Info

Categories:

Project url: